Wyszukaj

Edukacja:

Przejdź do pełnej wersji - Odwiedź stronę internetową tutaj - Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - Więcej informacji - Zobacz pełen tekst tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Pobierz - Zaloguj - kliknij tutaj Dlaczego wieś w Polsce ciągle nie jest zamożna? To znaczy każdy wie, że ciężko oczekiwać wielkich cudów, ale prawda jest taka, iż przeciętny rolnik nie jest zbytnio wydajny. W końcu wydajność jest niesamowicie istotna, należy postarać się o to, aby była możliwie jak największa. Trzeba zatem starać się o to, aby z pracy na roli utrzymywali się w przeważającej większości duzi gospodarze. Bo przypomnijmy, że dopłacamy do wszystkich rolników, więc przydałoby się, aby tylko gospodarstwa, które cechują się wysoką jakością oraz wydajnością nadal działały.
Choć nie jestem zbyt dużym miłośnikiem Unii Europejskiej, uważam, że to za bardzo zbiurokratyzowana instytucja, która zrobiła wiele złego dla Europy, to jednak bardzo się cieszę, iż dziewięć lat temu weszliśmy do tego elitarnego grona. W końcu przykład Ukrainy bardzo dobrze pokazuje, że nasz kraj miał dwie możliwości: Zachód lub Wschód. Choć na Wschodzie generalnie mieszkają bardziej przyjemni ludzie, to jednakże Zachód jest o wiele bogatszy. Pewnie, że chciałbym, aby Polska była takim krajem, który byłby swoistym łącznikiem między Zachodem, a Wschodem - Rosja, ale także chociażby Indie, bez członkostwa w UE, lecz to mało możliwe. Przynajmniej na tę chwilę.
Tak naprawdę liberalizacja branży bankowej zaczęła się za Reagana - chyba najlepszego prezydenta USA. Kroczek po kroczku banki miały coraz większą swobodę, mogły udzielać pożyczek tym osobom, które w istocie nie powinny zostać wpuszczone do banku. Potem Bill Clinton wprowadził tę ustawę, która spowodowała, że normalne banki dostały nieograniczoną możliwość działania. Czyli tradycyjne banki złączyły się z bankami komercyjnymi - to nieodpowiednie połączenie, bo banki powinny być pewne. Czy banki szwajcarskie byłyby tak szanowane, gdyby tak bardzo ryzykowały? Oczywiście szkodliwa polityka władz Stanów Zjednoczonych nie jest jedyną przyczyną. Najważniejsza jest po prostu chciwość.
Nauka, tak naprawdę obejmuje wszelkie dziedziny i branże, bo jakakolwiek czynność, urządzenie itp. posiada konkretną teorię, która prezentuje metodę wykonania, prosperowania, czy też zastosowania. Nauka jest bardzo ważna dla człowieka, ponieważ umożliwia mu pojąć sporo kwestii i oczywiście pozwala mu się doskonalić. W takim celu powstały wszelkie szkoły, uczelnie, aby ludzie mogli tam się rozwijać i stawać bardziej wykształconymi ludźmi. Jak najbardziej posiadanie bardzo dużej wiedzy z rozmaitych dziedzin, to niezwykle spory atut. Poprzez to istnieje okazja przecież lepiej radzić sobie w życiu, bo posiada się duży zakres teorii, jaki jest okazja użyć przy pracach praktycznych, a to z kolei wpływa na dużo korzystniejszy efekt przeprowadzania wszystkich prac. W Polsce edukacja stoi na solidnym poziomie, o czym można się przekonać np. po tym, iż w ewolucji sporej ilości dziedzin, to Polacy odgrywają ważną rolę w zakresie ich postępu. Jak najbardziej edukacja to kwestia indywidualna i każdy aby być wybitnym z określonej dziedziny musi przeznaczyć wiele lat na to, aby nabyć wszystkie niezbędne informacje i też już w trakcie pracy zawodowej wciąż czerpać nowe wiadomości.